Saga Zmierzch jako seria porywających opowieści o niezwykłej lecz niebezpiecznej miłości

Tania Książka – Saga Zmierzch to cykl 4 zachwycających powieści o miłości, łączących cechy horroru i wątków o dorastaniu, amerykańskiej autorki Stephenie Meyer. Ekscytująca historia 17 letniej Isabelli Swan, która po przeprowadzce do ponurego, deszczowego miasteczka w stanie Washington, spotyka nieziemsko przystojnego, bardzo tajemniczego, niezwykle szarmanckiego Edwarda Cullena. Chłopak posiada nadludzkie zdolności – nie można odwrócić od niego wzroku, nie można oprzeć się jego wdziękowi. Jednak czy jego zdolności mają wpływ na każdego?  Od pierwszego spotkania wiadomo, że tę dwójkę połączy wspólne przeznaczenie. Jednak, czy miłość przezwycięża wszystko? Czy dla uczucia warto poznawać mroczny świat? Czy przeznaczenie można oszukać?

Zmierzch

Pierwsza część Sagi Zmierzch, w której poznajemy historie Belli Swan. Dziewczyna po przeprowadzce do ojca Charliego zaczyna zupełnie nowe życie. W szkole średniej ciężko jest się jej dostosować do panujących warunków. Wszystko się zmienia gdy poznaje zjawiskowego, tajemniczego Edwarda. Z czasem dowiaduje się, że cała rodzina chłopaka skrywa mroczną tajemnicę – są wampirami. Posiadają nadludzkie moce. Bella usiłuje poznać sekrety rodziny, nie zdając sobie sprawy, że naraża siebie i swoich najbliższych na ogromne niebezpieczeństwo.

Księżyc w Nowiu

Dalszy ciąg bestsellerowej Sagi Zmierzch. Bella i Edward są szczęśliwie zakochaną parą. Do momentu aż życie nastolatki zostaje narażone. Z powodu incydentu cała rodzina wyprowadza się z miasteczka. Dziewczyna pogrążona w smutku nie potrafi poradzić sobie ze stratą ukochanego. Jednak z czasem zaprzyjaźnia się z Jacobem, znajomym z dzieciństwa. Spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. W tym czasie Edward zdecyduję się na odważny krok, będzie chciał zakończyć swoje życie. Czy Bella będzie w stanie uratować swoją miłość?

Zaćmienie

Trzeci tom zadziwiającej sagi, przedstawiającej losy Isabelli Swan. Dziewczynie znów grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, gdy okazuję się, że żądny krwi wampir zaczyna na nią polować. Mało tego, Bella musi wybierać pomiędzy silną i piękną przyjaźnią z Jacobem a wielka miłością Edwarda. Czy dwa tak różne, skłócone światy są w stanie zjednoczyć się i połączyć siły by uratować Isabellę ?

Przed świtem

Czwarta i najbardziej wyczekiwana część Sagi Zmierzch. Odkąd Bella wprowadziła się do Forks i zakochała w wampirze, jej życie przypomina sen, który w każdym momencie może obrócić się w koszmar. Zagubiona w swoich uczuciach musi wybierać czy zostanie ludzka, z pełnym człowieczeństwem, żywa u boku Jacoba czy stanie się częścią nieśmiertelnego, kuszącego, pełnego adrenaliny świata przy Edwardzie.

Kwiaty od freepik z pl.freepik.com