W imię miłości

Bella i Edward to dwoje głównych bohaterów, których można było spotkać na kartach książek należących do sagi Zmierzch. Pierwszy tom ukazał się na rynku amerykańskim w roku 2005. Na rynku polskim pierwszy tom pojawił się dopiero w 2007 roku. Polscy czytelnicy z wielką niecierpliwością czekali, aż i oni będą mogli w końcu poznać historię człowieka i wampira, którzy obdarzyli się wielką miłością. Na kartach książki można spotkać nie tylko Edwarda Cullena i Isabellę Swan, ale to oni stanowią centrum do którego autorka zawsze wraca. Cztery tomy to wartka i doskonale skonstruowana opowieść, która na pewno nigdy nikomu się nie znudzi. Całkiem możliwe, że czytelnicy, którzy dopiero poznają tą historię od nowa, nie będą w stanie odłożyć książki, aby móc poznać cała historię od razu. Tak bowiem ona wciąga i powoduje, że nie wypuszcza nikogo ze swoich objęć. Dla wszystkich fanów (tych starszych i tych młodszych) Stephanie Meyer ma niespodziankę w postaci książki pt.”Słońce w mroku”. To historia wampira i człowieka, ale w nowym wydaniu. Tym razem można obserwować jak na wszystko patrzył sam Edward i z jakimi boleściami musiał się zmagać, zanim raz na zawsze mógł połączyć się ze swoją ukochaną.

Od człowieka do wampira

Przeprowadzając się na stałe do Forks, Bella nigdy nie sądziła, że będzie musiała podjąć decyzję odnośnie swojego życia i śmierci. Nigdy nie myślała, że ten tajemniczy chłopak o elektryzującym spojrzeniu zmieni jej życie. Fakt, kiedy dowiedziała się od Jacoba, że rodzina Edwarda i on sam to wampiry nieco się przeraziła. Tylko, że jakaś moc nie pozwoliła jej na zakończenie tej znajomości. Ich zażyłość była jeszcze większa, aż obydwoje w końcu się pokochali (pierwszy tom). Tylko, że już po krótkim czasie Bella zaczęło grozić niebezpieczeństwo pod postacią Jamesa, Laurenta i Victora. Nowo przybyli do miasta szybko zorientowali się, co się święci pomiędzy nią a Edwardem. James postanawia dopaść Bellę, aby ją zabić. Tylko, że ona jest już wtedy chroniona przez Alice i Jaspera. Dzięki swojemu ukochanemu i jego rodzinie Bella wychodzi cało z opresji, a James ginie.

Tylko, że nie oznacza to spokoju dla nikogo. Victoria poprzysięga im zemstę. W kolejnym tomie można dowiedzieć się, jak zbiera ona armię nowo narodzonych, aby zrealizować swój plan. To i tak nie koniec, bowiem dojdzie do rozstania Belli i Edwarda. Wampir chcą uratować swoją ukochaną przed niebezpieczeństwem, odejdzie razem ze swoją rodziną, a Bella popadnie w depresję na kilka miesięcy.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com